Inovatívna forma zinku,
ktorá nespôsobuje nevoľnosť.

Zažili ste už pocit
nevoľnosti po užití zinku?

Užitím zinku v obyčajnej tablete nalačno,
to s najväčšou pravdepodobnosťou zažijete.

Zinok v obyčajnej tablete sa totiž v prázdnom žalúdku rozloží nárazovo, na jednom mieste a tak podráždi žalúdok, čo vyvoláva pocit nevoľnosti, bolesť a častokrát až nutkanie k zvracaniu. Kým molekuly zinku z rozpadnutej tablety v žalúdku prejdú do miesta vstrebania, tenkého čreva, môžete očakávať tieto nepríjemné pocity.

Zn

Úžívanie zinku s jedlom
má jedno zásadné ALE

Všeobecné odporúčania pri užívaní zinku hovoria „užívajte s jedlom alebo po jedle“. Pravdou je, že sa tak nežiadúce účinky spojené s nevoľnosťou odstránia, je tu však jedno ALE. Vstrebateľnosť zinku sa tým môže výrazne znížiť.

layer-88-copy-2@3x
trizin

Môže za to jedálniček

Niektoré látky, ktoré sú bežnou súčasťou potravy nás, Slovákov, ako fytáty, vychytávajú zinok a viažu ho. Ten sa tak stáva „nevstrebateľným“ a vylučuje sa stolicou. Typickými predstaviteľmi bohatými na fytáty sú potraviny ako pšenica, strukoviny, orechy, semená, ryža, ovsené vločky, špenát, sója (tofu), pohánka, či kukurica. Aj z tohto dôvodu je nedostatok zinku často u ľudí s nízkoproteínovými diétami (vegáni, vegetariáni).

ZN-black-white
trizin-balenie

Riešením je TriZin®SR

Efektívnym riešením je zinok v tablete s postupným uvoľňovaním. Presne taký zinok nájdete v troch organických, vysokovstrebateľných molekulách v prípravku TriZin®SR, ktorý je dostupný v každej lekárni.
Lieková forma s postupným uvoľnovaním zabezpečuje to, že sa tableta nerozpadne naraz v žalúdku a nespôsobí tak nevoľnosť a gastrointestinálne ťažkosti, aj po požití nalačno. Naopak, užitie s jedlom, vďaka postupnému uvoľňovaniu až v tenkom čreve, nezníži množstvo vstrebaného zinku.

trizin

Trojkombinácia vysokovstrebateľného organického zinku s obsahom 25 mg v 1 tablete

bisglycinát zinku + glukonát zinku + citrát zinku

Ochrana buniek

Zinok sa podieľa na procese delenia buniek a prispieva k normálnej syntéze DNA a bielkovín a prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom. Okrem toho zinok prispieva k udržaniu normálneho stavu vlasov, pokožky a nechtov. Zinok prispieva k normálnej funkcii imunitného systému.

Menej nežiadúcich účinkov

Efektívnejšie vstrebávanie predstavuje organicky viazaný zinok, oproti tomu anorganicky viazanému. Špičku medzi organickými molekulami zinku predstavujú cheláty (bisglycinát zinočnatý), ktoré vďaka svojmu molekulárnemu charakteru majú menšiu interakciu s inhibítormi, menej (gastrointestinálnych) nežiadúcich účinkov a mnoho ďalších iných výhod.

Účinné vstrebávanie

Vstrebávanie ovplyvňuje mnoho faktorov ako kyslé prostredie žalúdka, strava, či mikrobióm čreva. Efektívnym riešením je lieková forma s postupným uvoľňovaním, ktorá je rezistentná voči kyslému prostrediu žalúdka a poskytuje bezpečný transport tablety až do miesta vstrebania – tenkého čreva. Práve takéto tablety obsahuje produkt TriZin® SR.

trizin

Benefity postupného uvoľňovania TriZin® SR

resistencia

Rezistencia voči kyslému prostrediu

transport

Bezpečný transport tablety

vstrebavanie

Vstrebávanie v tenkom čreve

Inovatívna forma zinku, ktorá nespôsobuje nevoľnosť.

Dávkovanie

Dospelí a dospievajúci
(12 – 17 rokov):

Odporúčaná dávka je 12,5 – 25 mg denne (čo zodpovedá 1/2 až 1 tablete TriZin® SR)

Deti
(6 – 11 rokov):

Dávkovanie je potrebné konzultovať s lekárom alebo lekárnikom TriZin® SR užívajte s tepelne upraveným jedlom.

layer-88-copy-2@3x
trizin

ZLOŽENIE
(v 1 tablete):

Mikrokryštalická celulóza 282,82 mg, xantanová guma 54 mg, bisglycinát zinku (15 mg Zn) 53,28 mg, glukonát zinku (5 mg Zn) 37,6 mg, citrát zinku (5 mg Zn) 16 mg, stearan horečnatý 5,4 mg, oxid kremičitý 0,9 mg. Poťahové látky: Bazický kopolymér metakrylátu 9 mg, mastenec 8,37 mg, polyetylénglykol 1,08 mg, indigotín 0,34 mg, oxid kremičitý 0,3 mg, hydrogenuhličitan sodný 0,27 mg, laurylsulfát sodný 0,13 mg

UPOZORNENIE

Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Udržujte mimo dosahu malých detí.
Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy.
Skladujte pri izbovej teplote 15 – 25 °C. Výživový doplnok nie je vhodný pre deti do 6 rokov.
download
download
download

Stiahnite si príbalový informačný leták

Všetky najdôležitejšie informácie nájdete v príbalovom letáku, ktorý si môžete stiahnuť tu.

trizin piedestal

VÝŽIVOVÝ DOPLNOK

Spoznajte TriZin® SR s obsahom troch organických molekúl zinku

60 tabliet s postupným uvoľňovaním